Skip links

Kultūros pasas

Nuo 2019 metų „Drakoniuko teatras“ dalyvauja „Kultūros paso“ programoje.

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.

Kultūros pasui įgyvendinti kiekvienais kalendoriniais metais vienam mokiniui skiriama 15 eurų, kurie panaudojami kultūros paso paslaugoms finansuoti.

Kultūros paso programoje dalyvaujančių programų sąrašas:

SENO RAKTO ISTORIJA

Scenarijaus autorė: Gintarė Greičienė
Muzika: Aro Žvirblio
Veikėjai: Raktas Nr. Du, Veidrodis, Griežtas Grąžtas, Smuikas Luidži, Nuotraukų albumas
Trukmė: 50 min.

APRAŠYMAS

Palėpė – paslaptingiausia namų vieta. Joje, seniai praradę savo paskirtį, miega pamiršti daiktai. Išmintingas, apdulkėjęs veidrodis, žvaigždių liga sergantis smuikas, daugybę paslapčių slepianti spinta, šimtą metų nevartytas nuotraukų albumas – niekas nebeprisimena, kaip jie čia pateko ir nežino, ar dar kada nors ištrūks į laisvę. Bet vieną dieną palėpės ramybė sudrumsčiama – iš seno stalčiaus iškrenta raktas Numeris Du. Pažadinęs visus palėpės gyventojus, jis imasi ieškoti savo spynos. Ar nesutrukdys kiti daiktai jam siekti svajonės? Ar suras senas raktas savo spyną? Ar pavyks ją atrakinti? Kokie nuotykiai ir pavojai jo laukia?

Seno rakto istorija – mažiesiems žiūrovams primins, kaip svarbu žinoti kas esi ir jaustis reikalingam. Įdomūs ir įvairiapusiški spektaklio herojai pralinksmins kurioziškomis situacijomis, skambiomis dainomis ir padės suprasti, kad kiekvienas, net senas surūdijęs raktas, kažkam yra svarbus ir vienintelis.

Kaina: išvažiuojamoji – 5eur

ŽVAIGŽDĖS PELĖDOMS

Scenarijaus autorė: Gintarė Dikšienė
Muzika: Aro Žvirblio
Veikėjai: Pelėdžiukas Žvaigždžiaakis, Lapė Snapė, Pelytė, Varniukas, Berniukas, Mama Pelėda
Trukmė: 40 min.

APRAŠYMAS

„Žvaigždės pelėdoms“ – tai istorija apie mažojo Pelėdžiuko Žvaigždžiaakio kelionę savęs ir pasaulio pažinimo link. Tai netikėta būtinybė palikti savo saugius namus ir leistis į pavojingą, bet įdomų pasaulį, kuriame sutikti žvėreliai padeda Pelėdžiukui suprasti įvairius dalykus. Lapė Snapė padės suprasti, kad svarbiausia nebijoti būti kitokiu, nesistengti niekam įtikti, Pelytė – kad reikia stengtis suprasti save ir išsiaiškinti ko iš tiesų trokšti, Varniukas padrąsins ir išmokys pasitikėti ne tik savimi, bet ir kitais. Berniukas leis suprasti davimo ir dėkingumo galią, o mama Pelėda neleis suabejoti, kad kartais visiems atsakymams rasti tereikia vienatvės ir įsiklausymo į save. Kiekvienas turi teisę surasti savo žvaigždę – savo tikslą ir savo kelią. Kai kam tai gali būti mokėjimas skristi, o kitam – įveikti vienatvės baimę, išmokti būti savarankišku ir nepriklausomu. Spektaklis šmaikščiai ir linksmai, vaikams suprantama kalba pasakoja apie baimių įveikimą ir dvasinį augimą. Profesionalūs aktoriai mažuosius žiūrovus su šiom temom supažindina dainuodami, šokdami ir skleisdami gerą nuotaiką.

Kaina: išvažiuojamoji – 5eur, nuotolinė – 4eur

SKRUZDĖLYTĖS TAUŠKALYTĖS NUOTYKIAI

Scenarijaus autorė: Erika Šuklinskienė
Veikėjai: Skruzdėlytė Tauškalytė, Grytutė, Vilkas, Policininkas
Trukmė: 45 min.

APRAŠYMAS

Spektaklis „Skruzdėlytė Tauškalytė“ tai pamokanti istorija apie Skruzdėlytę, kuri norėdama patirti daug nuotykių nenuėjo į mokyklą. Kaip Skruzdėlytei seksis, ką jinai supras ir ar ras kelią namo, juk saulė nusileis, nieks namo neįleis, pamatysite mūsų spektaklyje. Siekdami, kad vaikučiams būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga, juos pamokysime saugaus eismo.

Kaina: išvažiuojamoji – 4eur, nuotolinė – 4eur

MIMĖ IR IŠMINTIES KNYGA

Scenarijaus autorė: Gintarė Dikšienė
Muzika: Aro Žvirblio
Veikėjai: Elfė Mimė, Žiurkė Gitas, Žynys – drugys Machaonas, Ateiviai Pikčiai
Trukmė: 45 min.

APRAŠYMAS

Mimėnija – tai tokia stebuklinga šalis, kurioje gyvena elfų palikuoniai Mimai. Iš visų kitų miško šalių, ji išsiskiria tuo, kad turi Išminties knygą, kurioje sukaupti visi galimi atsakymai į visus kada nors užduotus klausimus. Ją saugo nepaprasta, stebuklinga elfė, vardu Mimė. Tačiau vieną dieną, Mimei užmigus, knygą pagrobia ateiviai Pikčiai. Kadangi Mimai niekada nėra jų matę, į visus nepažįstamus žiūri nepatikliai, o apie juos žino tik iš Išminties knygos pranašystės, kurioje sakoma, kad „knygą pagrobus Pikčiams, Mimėnija bus pasmerkta žūčiai“. Vos netekus knygos prie Mimės šventojo aukuro atklysta baisioji žiurkė Gitas, kuri dar suvaidins savo vaidmenį pačioje pasakojimo pabaigoje, tačiau iki tol dviejų veikėjų laukia nepaprasti nuotykiai bei susitikimas su išmintinguoju žyniu Machaonu, kuris padės Mimei surasti atsakymus į tris svarbiausius klausimus. Kas pagrobė Išminties knygą? Ar pavyks ją susigrąžinti ir išgelbėti Mimėnijos šalį? Ar Mimė ir žiurkė Gitas įveiks Pikčius? O gal Gitas visai ne tas, kuo dedasi esantis? Apie tai ir dar daugiau sužinosite spektaklyje „Mimė ir Išminties knyga“. Ši nuostabi istorija mums atskleidžia, kad ne visada viskas yra taip, kaip atrodo. Iš pirmo žvilgsnio baisi žiurkė Gitas padės Mimei suvokti, kad svarbiausia – pasitikėjimas, atleidimas bei tikėjimas kito gerumu, net tada kai patikėti atrodo neįmanoma. Reikia tik didelio noro ir atviros širdies ir tuomet, net ir bloguose dalykuose, galėsime atrasti nors kruopelę gėrio.

Kaina: išvažiuojamoji – 3eur, nuotolinė – 4eur

KURMIO ZIGMO KELIONĖ PO PASAULĮ

Scenarijaus autorė: Gintarė Dikšienė
Muzika: Aro Žvirblio
Veikėjai: Kurmis Zigmas, Japoniška vyšnia Sakura, Sumo imtynininkas, Katė Marija, Indėnas Igo Kuku, Futbolo kamuolys, Karvė Melanija
Trukmė: 40 min.

APRAŠYMAS

„Kurmio Zigmo kelionė po pasaulį“ – tai muzikinis spektaklis vaikams, kuris nuotaikingų personažų dėka, mažuosius žiūrovus smagiai supažindins su įvairiomis pasaulio šalimis, jų tradicijomis ir papročiais. Mūsų istorija prasideda, kuomet senas aklas kurmis Zigmas, prisiklausęs žvirblių čiauškėjimo apie platųjį pasaulį, sumano susirasti sau geresnę šalį gyventi. Jis nusirausia į Japoniją, Argentiną, Vokietiją ir net pas Amerikos indėnus. Šias skirtingas šalis jam padeda pažinti vietiniai gyventojai. Su kai kuriais iš jų jis susidraugauja, o iš kai kurių vietų vos sveiką kailį išneša, tačiau niekur nepritapęs ir vis liūdnesnis keliauja toliau, kol pagaliau grįžta į Lietuvą. Ir tik grįžęs namo, kur jo laukia pievos kaimynė karvė Melanija, kurmis Zigmas supranta paprastą tiesą – visur gerai, bet namuose geriausia. Spektaklis ne tik nuotaikingai supažindina su įvairiomis šalimis, bet ir ugdo patriotiškumą, bei atskleidžia, kad iliuzijų vaikymasis gali atnešti nusivylimą ir reikia labiau vertinti tai ką turime.

Kaina: išvažiuojamoji – 5eur

VABALO DŽOJAUS NUOTYKIAI

Scenarijaus autorė: Otilija Stankevičienė
Veikėjai: Vabalas Džojus, Boružėlė Taškė, Sliekas, Skruzdė
Trukmė: 40 min.

APRAŠYMAS

Spektaklis „Vabalo Džojaus nuotykiai“ – tai istorija apie Vabalą, kuris, savo nelaimei, įsimyli pašėlusią Boružėlę Taškę ir keliauja jos ieškoti. Savo kelionėje Vabalas Džojus patiria daugybę nuotykių. Ar išsilaisvins jis iš skruzdžių kalėjimo? Ar sulauks pagalbos iš sportininko slieko? Ar suras savo mylimąją? Į šiuos ir kitus klausimus, atsakysime mūsų spektaklyje.

Kaina: išvažiuojamoji – 3eur

KALĖDINĖ KAMINKRĖČIO ISTORIJA

Scenarijaus autorė ir režisierė: Danutė Cikanaitė
Muzika: Aro Žvirblio

APRAŠYMAS

Ar žinote legendą apie Kaminkrėtį? Sako, kad kiekvienas pamatęs Kaminkrėtį ir palietęs jo sagą, bus laimingas ištisus metus.

Tuo įsitikinti bandys ne tik mažieji žiūrovai, bet ir senas pamirštas žaislas – paršelis Keberiokšt. Galbūt per šias Kalėdas kiekvienas surasime savo laimę.

Kartu su mūsų herojais vaikučiai įsitrauks į spektaklio sūkurį, šoks, dainuos ir žais.

Kaip gi Kalėdų šventė be Kalėdų senelio? Be jo neapsieisime ir mūsų programoje.

Visus metus vaikučių lauktas ir pagaliau prieš pat šventes iš šaltosios Laplandijos atvykęs Kalėdų Senelis, mažuosius žiūrovus nudžiugins ne tik savo pasirodymu, bet ir gausybe atsivežtų žaidimų bei dainų.

Kaina: 5eur

KALĖDOS KVEPIANČIOS CINAMONU

Scenarijaus autorė ir režisierė: Danutė Cikanaitė
Muzika: Aro Žvirblio

APRAŠYMAS

Ar kada matėte pasipūtusį, kalbantį Meduolį? O šilumos išsiilgusią, išdaigininkę Kaitrą?

Ne? Tuomet pasikvieskite mus į svečius ir mes papasakosime Jums istoriją apie ką tik iškeptą, gražų, kvepiantį cinamonu ir labai savimi besididžiuojantį Kalėdinį Meduolį, kuris keliauja į Meduolių miestą dalyvauti šauniausio meduolio konkurse. Pakeliui jis susitinka Kaitrą, kuri norėdama susigrąžinti vasarą, pavogė stebuklingą Kalėdų Senelio lazdą. Mūsų herojai išgirdę pranešimą per radiją, kad Kalėdų Senelis ketina tam, kas suras ir grąžins lazdą, išpildyti patį didžiausią norą, grumdamiesi vienas su kiti, išvyksta pas jį.

Ar Kalėdų Senelis atgaus savo lazdą? Ar Kalėdinis meduolis laimės šauniausio meduolio konkurse? Ar Kaitra pavers žiemą vasara? O gal visi kartu suprasim, kad geri poelgiai sušildo labiau nei kaitri saulė, o Kalėdos kvepia ne tik cinamonu, bet ir gerumu?

Kaip gi Kalėdų šventė be Kalėdų senelio? Be jo neapsieisime ir mūsų programoje.

Visus metus vaikučių lauktas ir pagaliau prieš pat šventes iš šaltosios Laplandijos atvykęs Kalėdų Senelis, mažuosius žiūrovus nudžiugins ne tik savo pasirodymu, bet ir gausybe atsivežtų žaidimų bei dainų.

Kaina: 7eur

KALĖDINĖ PASAKA

Scenarijaus autorė ir režisierė: Danutė Cikanaitė
Muzika: Aro Žvirblio

APRAŠYMAS

Tai linksma istorija apie Raganaitę ir Klouną. Raganaitė, visur slampinėdama ir ieškodama ką tik pamesto savo stebuklingos šluoto ražo, dėl kurio neteko visų savo galių, sutinka liūdną ir nelaimingą klouną Širduką, ieškantį savo cirko.

Nors iš pradžių jie pykstasi, tačiau Kalėdinės dvasios paveikti, susidraugauja, o Raganaitė netgi pažada, suradusi savo stebuklingąjį ražą, nuskraidinti Širduką į jį palikusį cirką.

Tik ar pavyks? O gal padės Kalėdų Senelis?

Viso spektaklio metu vaikai yra įtraukiami į spektaklį – moko Klouną dainuoti, sufleruoja Raganaitei burtažodžius ir padeda jai burti, ploja ir dainuoja kartu su personažais.

Kaip gi Kalėdų šventė be Kalėdų senelio? Be jo neapsieisime ir mūsų programoje.

Visus metus vaikučių lauktas ir pagaliau prieš pat šventes iš šaltosios Laplandijos atvykęs Kalėdų Senelis, mažuosius žiūrovus nudžiugins ne tik savo pasirodymu, bet ir gausybe atsivežtų žaidimų bei dainų.

Kaina: 7eur

error: