Skip to main content

Labas,

2023 metų ruduo „Drakoniuko teatrui“ ypatingas. Kaip vaikai kiekvieną Rugsėjo 1 d. su nekantrumu praveria mokyklos duris, išsiilgę draugų, mokytojų, trokšdami žinių ir naujų iššūkių, taip ir mes jau 15 metų, kiekvieną rudenį, nedrąsiai tariam „labas“ Tau, mūsų žiūrove. Su viltim, kad mūsų nepamiršai, pasiilgai ir vėl nori pamatyti tai, ką šiais metais Tau paruošėme.
Šiandien mes norim atsigręžti atgal ir mėginti suvokti, kas įvyko per tuos dešimt metų. Mes judėjome mažais žingsniais, mėtydami pėdas – į priekį, į šoną, atgal ir vėl į priekį. Sako, taip juda drakonai. Tie, kas juos matė, žino. Taip užsispyrusiai mes ir keliavome. Kiekvienas naujas spektaklis, pakuždėdavo minčių ir idėjų sekančiam. Per dešimt „Drakoniuko teatro“ gyvavimo scenoje metų padaryta tikrai nemažai – pastatyta 14 premjerų, 4 kalėdinės programos, bendradarbiauta su talentingais scenaristais, režisieriais, kompozitoriais, kostiumų kūrėjais ir, be abejo, aktoriais.

Tačiau per tuos 10 metų labai daug kas ir keitėsi. Augo ne tik Drakoniukas, augo ir vaikai. Keitėsi jų norai, pomėgiai, pramogos. Bet vienas dalykas liko nekintantis. Tai ryšys. Tarp Vaiko ir Teatro. Kurdami kiekvieną spektaklį mes ilgai galvojame ką jis gali duoti vaikui? Ko gali išmokyti? Kuo gali padėti? Jis negali išauklėti vaikų, negali išspręsti problemų, tačiau jas artikuliuoti, nagrinėti ir padėti suvokti, susivokti gali. Tam tikra prasme net privalo. Vaikai yra nuostabūs. Tereikia jiems leisti, juos paskatinti ir ant savo fantazijos sparnų jie mus nusineš toliau nei kada nors esame buvę. Tik jų dėka mes kiekvienais metais iš naujo patikime Kalėdų stebuklu, jų nuoširdumas mus sušildo, o spindinčios akys iš Kalėdų Senelio maišo ištraukia ne tik dovanas, bet ir tikėjimą, kad galime būti geresni.

Todėl dar kartą tariam „labas“ Tau, mūsų žiūrove.

Iki pasimatymo ten kur kartu mes padarome neįtikėtinus dalykus.
Tavo Drakoniukas